Valgevene põliskodude maa seadus on valmimas

Vastavalt  Valgevene infoagentuuri BeITA teatele töötatakse Valgevenes välja põliskodude maade kontseeptsiooni. Valgevene asepeaministri Mihhail Russõi sõnade kohaselt "on seadus praktiliselt juba välja töötatud, hetkel käib peensuste häälestamine. Muuseas käib arutelu selle üle, kui palju maad põliskodude alla eraldatakse"

Antud seaduse algatajaks on Natalja Stekolnikova, kes on Valgevene ühe suurema põliskodude küla "Rosõ" esindaja Volozenski rajoonis. Selles külas elab hetkel üle 50perekonna.

"Me oleme antud seaduse väljatöötamise juures kaasa löönud juba mitu aastat. Praegu seadust peenhäälestatakse. Me näeme suurt potentsiaali meie külade taaselustamisel meie kogemuse baasil. Seda seadust on vaja selleks, et maa saaks jääda igaveseks meie lastele ja lastelastele, põliskodu rajanud perekonna järeltulijatele. Selle seaduse põhiline postulaat seisneb selles, et maad saaks pärandada, aga mitte mingil juhul müüa", - rääkis Natalja Stekolnikova. Tema veendumuse kohaselt peaks jagatav maaala olema vähemalt 1ha.

Mihhail Russõi sõnade kohaselt on see seadus üsna vajalik riigi ja majanduse arengu seisukohalt. "Inimesed tahavad ise korrastada mahajäänud külasid, unikaalseid kohti, arendades ökoturismi ja harrastada tervislikku eluviisi, mis on panus meie riigi arengusse. Seda enam et sellist külade esindajad on väga hästi juriidiliselt ettevalmistatud ja on meile suureks abiks selle seaduse väljatöötamisel"

Praegusel hetkel on Valgevenes üle 570 inimese, kes on rajanud põliskodud.Eriti palju on põliskodusid loodud Volozenski ja Vitebski rajoonides kinnitati valitsuses.

 

Allikas: http://ecology.md/page/v-belarusi-gotovjat-k-prinjatiju-zakon-o-rodovyh-...